• Ikimokyklinio amžiaus vaikų pažinimo ir kalbos raida. Pamokos santrauka parengiamojoje grupėje „Garsas ir raidė C“

    Svetlana Tsedilenko

    Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo biudžetinė įstaiga

    bendrojo ugdymo darželis Nr.33 "Srautas"

    Su. Michailovkos Michailovskio savivaldybės rajonas

    Pamokų užrašai

    pagal ZKR, garsas"ts"

    mokytojas Tsedilenko S.A.

    Su. Michailovka

    Tema: Pamokų pastabos apie ZKR, garsas"ts"

    Tikslas: taisyklingo tarimo formavimas garsas"ts"žodžiais ir sakiniais

    Užduotys:

    Švietimo:

    mokyti vaikus aiškaus tarimo garsas"ts" (izoliuotas garsas, žodžiais ir sakiniais);

    ugdyti gebėjimą pagal ausį nustatyti buvimą garsas"ts"žodžiuose;

    lavinti gebėjimą tarti žodžius su garsas"ts" sakinyje;

    pagerinti kalbos intonaciją;

    praktikuoti žodžių darybą;

    Vystantis:

    lavinti smulkiąją pirštų motoriką;

    lavinti vaikų artikuliacinį aparatą;

    ugdyti foneminį suvokimą ir klausos dėmesį.

    Švietimo:

    ugdykite geranoriškumą, dėmesį, atkaklumą ir gebėjimą užbaigti tai, ką pradėjote.

    Planuojami rezultatai:

    vaikas noriai atlieka artikuliacinę gimnastiką; noriai dalyvauja žaidimuose; rodo susidomėjimą techniniu braižymu "Nudraskymas".

    Medžiaga:

    1. zylės paveikslas;

    2. žaidimo daiktai "Nuostabus krepšys" (žirklės, gėlė, kiškis, knyga, žiedas, dažai, lėlė, telefonas);

    4. žaidimo daiktai "Kas skamba" (šaukštai, akordeonas, tamburinas, būgnas, varpas, barškutis, abakas);

    5. paveikslėliai: liūto jauniklis ir liūtas, tigras ir tigras, meškiukas ir meška, vilko jauniklis ir vilkas, vištiena ir višta;

    6. paveikslas, vaizduojantis vištą, jauniklį ir garnį;

    7. paveikslas, vaizduojantis vištą ir gaidį;

    8. pavyzdinis vištienos piešinys naudojant techniką "Nudraskymas";

    9. žali lakštai;

    10. šepečiai, rietuvės, klijų pagaliukai, dekoratyvinės akys, servetėlės, lėkštės, puodeliai;

    11. vištienos kostiumas vaikams, vištienos kostiumas mokytojai.

    Preliminarus darbas:

    buvo parašyta istorija "zylė";

    išmoko artikuliacijos pratimų "Žiūrėti", "Sūpynės", „Išsivalykime dantis“ ir kt.;

    išmoko pirštų gimnastikos "Vaisių palmė";

    paruošti lakštai piešimo technikoms "Nudraskymas".

    Pamokos eiga:

    Mokytoja kviečia vaikus patrinti delnus, ištiesti pirštus, sugniaužti ir sugniaužti kumščius, paspausti rankas.

    Pirštų gimnastika "Vaisių palmė".

    (Vaikai pakaitomis ištiesia pirštus nuo kumščio, pradedant nuo didžiojo, ir taria žodžius).

    Šis pirštas yra oranžinis

    Jis, žinoma, ne vienas.

    Šis pirštas yra slyva

    Skanus, gražus.

    Šis pirštas yra abrikosas,

    Užaugo aukštai ant šakos.

    Šis pirštas yra kriaušė

    klausia: "Nagi, valgyk!"

    Šis pirštas yra ananasas

    Vaisiai jums ir mums.

    Tada jis siūlo išsiugdyti liežuvį.

    Artikuliacijos pratimai.

    „Liežuvis sveikina smakrą“

    Liežuvis pabunda -

    Jis nebuvo įpratęs ilgai miegoti.

    Ir paklausė smakro:

    - Ei, koks ten oras?

    „Liežuvis sveikina viršutinę lūpą“

    Šypsokis, nebūk grubus

    Sveiki, viršutinė lūpa!

    "Žiūrėti" (liežuvio judėjimas į kairę ir į dešinę).

    "Katė sugeria pieną" (naudokite platų liežuvį, kad judėtumėte pirmyn ir atgal).

    "Sūpynės" (ištieskite liežuvį iki nosies arba iki smakro).

    "Slidinėjimas" (liežuvio galiukas remiasi į apatinius dantis, užpakalinė liežuvio dalis išlenkta).

    „Išsivalykime dantis“ (perkelkite liežuvį už viršutinių dantų arba už apatinių).

    Auklėtojas: Štai kokie švarūs mūsų dantys. Skaito istoriją "zylė" (deda kortelę su zyliu ant lentos).

    "zylė"

    Buvo šalta, snieguota žiema. Ir paukščiams darėsi vis sunkiau rasti maisto. Zylė atskrido į namus ir atsisėdo verandoje. Namo durys buvo atviros. Ji išskrido į verandą. Vaikai ją pamatė ir davė duonos trupinių. Zylė buvo alkana. Ji ėmė pešti duonos trupinius ir linksmai dainavo "tsk-tsk" ir nuskrido. Ar žinai, kaip dainuoti zylės dainelę?

    (Kaip pradėjo dainuoti zylė? Padainuokime zylės giesmę visi kartu). Individualūs ir choriniai atsakymai.

    Žaidimas "Nuostabus krepšys"(V maišelis: žirklės, gėlė, žiedas, kiškis, knyga, dažai, lėlė, telefonas).

    Vaikai išima iš maišelio daiktą ir sako, ar yra zylės giesmė, ar ne.

    Žaidimas "Kaip tai skamba?"

    Vaikai žiūri į skambančius objektus (akordeonas, varpas, abakas, barškutis, šaukštai, metalofonas). Tada daiktai padedami už ekrano ir vaikai turi nustatyti, kaip tai skamba.

    Mokytojas giria vaikus už tai, kad jie teisingai atpažino iš klausos, kaip tai skamba, net nematydami objekto.

    Auklėtojas: Vaikinai, kiekvienas iš mūsų turime mamą. Ir viščiukas turi, kas tai? (vištiena)– rodyti paveikslėlį.

    Mokytoja skaito pasakojimą apie vištą, jauniklį ir garnį (paveikslėlis pasakojimui dedamas ant lentos).

    Motina višta padėjo kiaušinį, o iš kiaušinio išsirito viščiukas. Motina višta džiaugiasi ir sakinius: „Viščiukas, viščiukas, mano višta!. Garnys atėjo pasveikinti vištos ir padovanojo jai veidrodį.

    Vaikai turi įvardyti, kuriuose teksto žodžiuose yra zylės dainelė (vištiena, kiaušinis, viščiukas, viščiukas, garnys, veidrodis).

    – Ką pasakė vištos motina? (Viščiukas, viščiukas, mano višta)

    Šokių pertrauka

    „Viščiukas, viščiukas, mano viščiukai! (vaikai turi vištienos kepures)

    Auklėtojas: Pasakyk man, kokia vištiena (mažas; silpnas; purus, kaip gumulas). Kokios spalvos jis? (geltona, auksinė).

    O kaip vištos motina? (geras, rūpestingas, dėmesingas).

    Tada rodomas paveikslas su višta ir gaidžiu. Mokytoja paskambina vaikui, o šis pasako, kokia tai vištiena.

    Auklėtojas: Koks gaidys? (didelis, stiprus, svarbus, ryškus, spalvingas, margas).

    – Vaikinai, ar jums patinka mažos, geltonos, pūkuotos, į gumulus panašios vištos? (Taip)

    – Nupieškime juos (viščiuko piešimas technika "Nudraskymas").

    – Kieno dainą šiandien išmokome dainuoti?

    Pabaigoje vaikai dainuoja dainelę "Viščiukas".

    Taisyklingo garsų tarimo įtvirtinimas ir susipažinimas su raide C; mažybinę reikšmę turinčių neigiamų daiktavardžių formavimas naudojant priesagas –ets, -its, -ts-; garso vietos žodyje nustatymas; darbas su sakiniais, skaitymas, žodžių rinkimas, garso analizė.

    Parsisiųsti:


    Peržiūra:

    Tema: Garsas ir raidė C

    Tikslas: Taisyklingo garsų tarimo įtvirtinimas ir susipažinimas su raide C;

    Neuteriškų daiktavardžių daryba su mažybine

    Meilės reikšmė naudojant priesagas –ets, -its, -ts-; apibrėžimas

    Garsų vietos žodyje; darbas su sakiniais, skaitymas, žodžių rinkimas,

    Garso analizė.

    Pamokos eiga

    1. Organizacinis momentas. Psichologinė gimnastika.

    Mįslė: „Jis pasirodė geltonu kailiu, atsisveikink su dviem kriauklėmis“ (Vištiena). Rodo žaislus. Nupieškite vištos, sėdinčios kiaušinyje, paveikslą. Parodykite, kaip jis išlipa iš kiauto: iš pradžių jis iškiša galvą, tada dešinįjį sparną, tada kairįjį.

    2. Tarimas, garso charakteristikos C: priebalsis, bebalsis, švilpiantis, visada sunkus.

    3. Kalbos pratimai.

    Ats – ots – uts-ts tsa – tso – tsu – tsy

    Atsl - otsl - utsl - ytsl tsva - tsvo - tsvu - tsvy

    Tsa-tsa-tsa - vištiena turi du kiaušinius

    Tso-tso-tso – višta padėjo kiaušinį

    Tsu-tsu-tsu – štai jaunikliai eina prie kiaušinio

    Tsk-tsk-tsk - visi jaunikliai puikūs

    4. Klausos ir tarimo akcentavimas

    A) ac, ac, so, tsu, us, su, šimtas, tsla, tsta, ost, otss.

    B) garnys, šienapjūtė, telefonas, policininkas, lapų kritimas, cukrinė, arbata, vištiena, dulkių siurblys, žiedas, veršelis, malūnas, grandinė.

    5. Sudarykite (pataisykite) pasiūlymą.

    Gėlės, daug, gėlyne, skirtingos.

    Višta, vištos, dvylika, y, marga.

    Penki, rašiklis, pirštai.

    Duondėžė, stalas, stovas, ant.

    Saldainių dubuo, in, saldainiai, melas.

    6. Kūno kultūros pamoka - logaritmika su muzikiniu pritarimu

    "žiedas"

    7. Garso vietos žodyje nustatymas.

    Avis, garnys, viščiukas, viščiukas, višta.

    8. Pristatome raidę C.

    a) rodydamas raidę

    B) piešimas ore

    C) klojimas ant kilimo

    G) būdamas prie kasos

    9. Darbas su išskaidyta abėcėle

    Spalva – gėlės – žydėjimas – gėlė – gėlė

    10. Kūno kultūros minutė.

    Pirštų žaidimas „Kviečių pyragai“

    Kepame kviečiusVaikai „kepa pyragus“ (arba viena ranka ant viršaus, tada

    Pyragai puikūs. kitas).

    Kas ateis pas mus pabandytiPakelkite pečius aukštyn, ištieskite rankas į šonus.

    Kvietiniai pyragai?

    Mama, tėtis, brolis, sesuo,Sulenkite pirštus ant rankos, pradedant nuo mažojo piršto.

    Iš kiemo gauruotas šuo.

    Ir kiti, visi, kas gali,„Skambinimas“ rankomis.

    Tegul ir jie ateina su jais.Ištieskite rankas į priekį, šiek tiek sulenkite.

    Išminkome tešląPirštais minkykite šlaunis.

    Nepamiršome cukrausJie greitai jį pirštu („pabarsto cukrų“).

    Kviečių pyragaičiaiJie laisvai prispaudžia delnus vienas prie kito, parodydami

    Pyragas

    Įdedame jį į orkaitę.Ištieskite delnus tiesiai į priekį, paliesdami juos

    Šoninės dalys viena kitai.

    Krosnelė linksmai degaJie greitai judina pirštus, pakeldami ir nuleisdami rankas („ugnis“).

    Mūsų mama sako:Padėkite rankas į „lentynos“ padėtį priešais krūtinę.

    Trupinėliai, kurie liko„Trupiniai trupa“.

    Žvirblis gaus.Bakstelėdami rodomuoju pirštu į kelius

    („žvirbliai pešasi“)

    11. Spausdinimas.

    Gatvė, agurkas, gėlės, avys.

    Gėlės žydi.

    12. Žaidimas su kamuoliu „Pasakyk maloniai“

    Verslas – verslas

    Užduotis – pavedimas

    Suknelė – suknelė

    Muilas – muilas

    Eilėraštis – poetui

    Tvarkaraštis – tvarkaraštis

    Pistoletas - ginklas

    Salo – lašiniai

    Pastatas - pastatas

    Šilas – šilas

    Veidrodeli veidrodeli

    Antklodė – antklodė

    Sviestas – sviestas

    Džemas – uogienė

    Slapukai – sausainiai

    Laiškas – laiškas

    Dekoracija – puošyba

    Gydyti – gydyti


    Ryabova Lyubov Jurievna

    Auklėtojas

    MADO GCRR d/s Nr. 4 „Yolochka“

    r.p. Golyshmanovo

    Tikslas:- supažindinti vaikus su kurčiųjų priebalsių garsu [C] ir raide C; toliau mokyti vaikus nustatyti garso vietą trijose padėtyse; išmokti formuluoti žodžių diagramą.

    Vystymosi aplinka: iškirpti didelio ir mažo formato abėcėlę, siužetus, skiemenų lentelę, žaislą ar plokščią vištienos atvaizdą; temos nuotraukos, kuriose vaizduojamos avys, vikšrai, zylės, starkiai, lapės, kiaunės, lokiai, vilkai, garniai, motociklai, gėlės ir šulinys.

    Org. momentas:

    Šiandien, vaikinai, vėl eisime ieškoti naujų žinių į ABC karalystę. Bet pirmiausia atspėk mįslę: „Jis pasirodė geltonu kailiniu, atsisveikink, dviem kriauklėmis“. Kas čia? (Viščiukas).

    Kaip tu vadini viščiukus? (viščiukas-viščiukas-viščiukas)

    (Nupieškite vištą, sėdinčią kiaušinyje. Parodykite, kaip ji išlipa iš lukšto: iš pradžių iškiškite galvą, tada dešinįjį sparną, tada kairįjį.)

    Garsinę analizę pateikia mokytojas.

    Tikriausiai jau atspėjote apie kokį garsą ir raidę kalbėsime (klausysime ir ištarsime garsą [C]).

    Garsas [C] visada tariamas tvirtai. Obstrukciją sudaro priekinė liežuvio sienelės dalis. Garsas [Ts] yra sudėtingas, susideda iš garsų T ir S, kurie vienas po kito greitai tariami. Jei pridedate ranką nugara prie burnos, tada tariant garsą [Ts] jaučiamas vienas oro srauto smūgis, o ne du, kaip TES ar TŪKSTANTIS.

    3. Žodžio, kurio garsas [C] ketureilyje, apibrėžimas pagal ausį:

    Dabar klausykite ketureilio ir pavadinkite žodžius garsu [C]:

    Višta žavėjosi viščiukais:

    Jei tai ne vištiena, tai protinga!

    Gerai padaryta, drąsuolis,

    Labai vertinga pupytė! (viščiukai, višta, viščiukas, protinga mergaitė, gerai padaryta, drąsus, vertingas jauniklis)

    Ištarkime garsą [Ts] skiemenimis: Čikas apsidairė ir nustebo: „Ats-ots-uts, its-ots-ats!

    Pamačiau avį ir išsigandau: "Tsa-tso-tsu!" (išreikškite baimę veido išraiškomis)

    Vištiena jį nuramino: „Tsa-tsa-tsa“. (pasakykite žemesniu balsu)

    1. Tarp žmonių, vaikinai, yra tokia patarlė apie vištas. Neskaičiuokite savo viščiukų, kol jie neišsirito .

    Kaip manote, ką tai reiškia? (sakoma, kai per anksti vertiname ko nors rezultatus). Pakartokime ir prisiminkime.

    5. Fizinė minutė „Garnis“

    Labai sunku stovėti taip:

    Nedėkite kojų ant grindų,

    Ir nekristi, nesiūbuoti,

    Nesilaikyk savo artimo.

    Vaikinai, nustatykite garso [Ts] vietą trijose pozicijose:

    - žodžio pradžioje : garnys, gėlė, taikinys.

    - V vidurio : mygtukas, vištiena, žiedas.

    - pabaigoje : kiškis, dainininkas, vokietis.

    (Pateikite savo pavyzdžius: agurkas, starkis, šalavijas, gerai padaryta ir kt.)


    6. Garso charakteristikos. (priebalsis, bebalsis, sunkus)

    7. Vaikinai, kaip atrodo raidė C?

    Štai raidė C:

    Su nagais gale.

    Įbrėžta letena

    Kaip katės letena.

    8. Raidės vieta abėcėlėje: - Vaikinai, įvardinkite C raidės kaimynus. (X, CH)

    9. Skiemenų lentelės ir žodžių skaitymas.


    Užduotis: reikia sudaryti žodžius iš ant grindų išdėliotų skiemenų ir juos perskaityti.

    PA RY POROS

    TSA RI BET

    KAINOS KARALIENĖ

    KAINOS

    RITERIAI

    DONSUS

    10. Rezultatas: – Su kokiu garsu susipažinote? Pateikite aprašymą.

    Su kokiu laišku? Kaip ji atrodo?

    Pristatymo „C raidė“ peržiūra

    Naudotos literatūros sąrašas:

    1. Bondarenko T.M. 2006 „Kompleksinės klasės darželio parengiamojoje grupėje“.

    “Pažyma apie paskelbimą žiniasklaidoje” Serija A Nr.0002166 registruotos siuntos išsiuntimo data 2013-09-06. Kvito Nr.(pašto ID) 62502663120182

    2. Pozhilenko E.A. 1999 „Stebuklingas garsų ir žodžių pasaulis“ Vadovas logopedams

    Kviečiame Tiumenės regiono, Jamalo-Nenetso autonominio apygardos ir Hantimansių autonominės srities Jugros ikimokyklinio ugdymo mokytojus paskelbti savo mokymo medžiagą:
    - Pedagoginė patirtis, originalios programos, mokymo priemonės, pristatymai užsiėmimams, elektroniniai žaidimai;
    - Asmeniškai sukurtos edukacinės veiklos, projektų, meistriškumo kursų (įskaitant vaizdo įrašus) užrašai ir scenarijai, darbo su šeimomis ir mokytojais formos.

    Kodėl apsimoka skelbti pas mus?

    Savivaldybės autonominė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Vaikų darželis „Lastočka“, Taežnų k.

    Raštingumo pamokos „Garsas ir raidė C“ santrauka

    parengė logopedė mokytoja

    Kudrina Natalija Vladimirovna

    Taiga, 2014 m

    Garsas ir raidė C.

    Tikslai: supažindinkite vaikus su garsu T ir raide T; foneminės klausos ugdymas; mokyti tarti garsą C skiemenimis, žodžiais, sakiniais; išmokti nustatyti garso vietą žodyje; tobulinti žodžio TSYP garsinės skiemeninės analizės įgūdžius; lavinti vaikų smulkiąją motoriką ir grafomotorinius įgūdžius.

    Įranga: senelis, moteris, višta su jaunikliais, kriauklės su užduotimis, garsas Ts, garso simbolis Ts, smėlio dėžė, paveikslėliai su garsu žodžio pradžioje, viduryje ir pabaigoje, debesis pritvirtintas prie lubų, raidės Ts, garso diagramos skiemens analizė.

    Pamokos eiga

    Laiko organizavimas. Vaikinai, atspėk mįslę:

    Jis pasirodė geltonu kailiniu,

    Atsisveikink su dviem kriauklėmis.

    (viščiukas)

    Kas yra jauniklių mama?

    Vaikai: vištiena.

    Ar nori, kad papasakočiau tau pasaką?

    1. Logopedas vaikams pasakoja pasaką:

    Kartą gyveno senelis ir moteris, ir jie turėjo vištą su kišenėmis. Višta padėjo ne auksinius, o paprastus kiaušinius, iš jų išsirito maži, geltoni viščiukai. Bet staiga atskrido pikta burtininkė ir nuvežė viščiukus į tolimą smėlio kraštą. Verkia senelis, verkia moteris, verkia višta: „Gelbėkit mano viščiukus“.

    Vaikinai, ar galime padėti vištienai? Ar išgelbėsime jos jauniklius?

    Vaikai: Taip.

    Tačiau norint patekti į šią šalį, reikia atlikti daugybę užduočių. Bet manau, kad tu gali su jais susitvarkyti. Taigi, eikime į kelią.

    1. Ir štai pirmoji užduotis: Taisyklingai ištarkite garsą Ts.

    Vaikai garsą T taria chore, individualiai. Logopedas aprašo garsą C (priebalsis, bebalsis, kietas, žymimas mėlynu apskritimu).

    Puiku vaikinai! Jūs atlikote šią užduotį.

    2. Skiemeninės grandinės kartojimas su logopedu.

    Kartok paskui mane:

    TSA-TSO – TSU – TSY

    ATs – OTs – UTs – YTs

    3. Užbaikite žodžius skiemens CA.

    O dabar pasakysiu žodžius, o jūs šį žodį baigiate skiemeniu CA: malūnas (CA), vodi (CA), dainuoti (CA), dūmas (CA), protingas (CA), bolni (CA).

    Gerai padaryta vaikinai. Mūsų kelionė tęsiasi.

    4. Garso C išskyrimas žodžio pradžioje, viduryje, pabaigoje naudojant paveikslėlius.

    Ar nepavargote kelyje?

    Ar norite atsigerti vandens iš šulinio?

    Vaikai: Taip.

    O, bet vandens nėra. Kas čia?

    Logopedas fotografuoja iš šulinio.

    Vaikai: žiedas.

    Kur šiame žodyje yra garsas C?

    Vaikai: žodžio viduryje.

    Teisingai.

    Logopedas ant skydelio padeda paveikslėlį. ir kt. su likusiomis nuotraukomis. Vaikai išima paveikslėlius, įvardija žodį, garso T vietą žodyje ir padeda ant skydelio.

    5. Mįslių spėjimas.

    Tęsiame kelionę (pakeliui yra medis). Medis užtveria mūsų kelią į smėlio šalį. Reikia atspėti mįsles ir tada galbūt medis mus išleis.

    Logopedė užduoda vaikams mįslių.

    Sodo lova yra ilga ir žalia,

    O kubile jis geltonas ir sūrus.

    Bėgti į kalną

    Galva per kulnus nuo kalno.

    6. Sakinių kūrimas naudojant spėliojamus paveikslėlius.

    Dabar sudarykime sakinius su spėliojamais žodžiais.

    Vaikai kuria sakinius. Medis pašalinamas. Vaikų akivaizdoje – smėlio šalis.

    Na, štai mes smėlio šalyje. Pavadinkime viščiukus: VIŠTA-VIŠTA-VIŠTA.

    Kas nutiko? Mūsų vištos nereaguoja. Reikia atlikti dar vieną užduotį, tada tikrai rasime.

    7. Žodžio TSYP schemos sudarymas.

    Padarykime žodžio CHIP schemą.

    Vaikai atlieka žodžio garsinį skiemenį.

    Skamba vėjo muzika, iš debesies krenta raidės.

    8. Pristatome raidę C.

    O, kas tai yra, vaikinai?

    Vaikai: laiškai.

    Kas tai per laiškas? Gal kai kurie jau žinote?

    Vaikai: Tai raidė C.

    Raidė C atitinka garsą C. Raidė C parašykime į smėlį.

    Vaikai rašo C raidę smėlyje ir mato viščiuką smėlyje. Jie randa visas viščiukus smėlyje.

    Taigi radome visas viščiukus. Nuneškime juos prie vištienos.

    Vaikai nuneša viščiukus pas vištą.

    9. Pamokos santrauka.

    Vaikai ir seneliai klausia, kokias užduotis atlikote? Ar užduotys buvo sunkios? Kokį garsą sutikome šiandien? Senelis ir močiutė dėkoja, o kol tu buvo išvykęs, višta padėjo daugiau kiaušinių, bet ne paprastus, o stebuklingus. Jie yra su staigmena. Padėkite sau!

    Logopedė vaikams įteikia šokoladinius kiaušinius ir su jais atsisveikina.

    Nuorodos:

      Kalbame teisingai. Priekinių klasių pastabos parengiamojoje logotipų grupėje/O.S. Gomziak. – M.: GNOM leidykla, 2011 m.

      Kuznecova E.V. 5-6 metų vaikų kalbos raida ir taisymas: pamokų užrašai / E.V. Kuznecova, I. A. Tikhonovas. – M.: TC Sfera, 2004 m.

      Nishcheva N.V. Korekcinio darbo sistema logopedinėje grupėje vaikams, sergantiems ODD / N.V. Niščeva. – Sankt Peterburgas: DETSTVO-PRESS, 2001 m.

    "Garsas ir raidė C."

    Meistriškumo klasės vaikams iš parengiamosios logopedinės grupės santrauka

    Tikslas: kompleksinė pažinimo ir kalbos veiklos korekcija ir ugdymas.

    Užduotys:

      foneminės klausos, suvokimo, analizės ir sintezės ugdymas;

      aktyvaus ir pasyvaus žodyno ugdymas;

      gramatinės struktūros ir nuoseklios kalbos ugdymas;

      lavinti rankų smulkiąją motoriką;

      klausos, regos dėmesio ir atminties, mąstymo ugdymas;

    Įranga: interaktyvi lenta, žaidimai interaktyviai lentai „Paklok stalą“ ir „Juokingi kauburiai“, paveikslėlių kortelės žodžių garsinei analizei ir simbolių kvadratėliai, popierinės gėlės nuimamais žiedlapiais.

    Org. momentas.

    Vaikai įeina į grupę ir sveikina svečius.

    2. Skiemenų analizė.

    Logopedas: Vaikinai, ar prisimenate pasaką apie Garnį ir Gervę, kurie ėjo vienas pas kitą? Ekrano užsklandos paveikslėlis su garniu ir gerviu ant int. lenta

    Ir taip Garnys susirinko aplankyti Gervės. O Gervė laukė Garnio, ruošėsi.

    Sakykite, kaip sutinkame svečius namuose? Kuo mes juos gydome? (vaikų atsakymai)

    Ko mums reikia arbatai? (vaikų atsakymai)

    Taigi Gervė dengė stalą.

    Interaktyvus žaidimas „Paklok stalą“

    Sakykite, kaip vadinasi indas į kurį pilsime cukrų? (Cukraus dubuo)

    Koks yra saldainių talpyklos pavadinimas? (saldainių dubuo)

    Kaip vadinasi servetėlių laikiklis? (servetėlių laikiklis)

    Kaip vadinasi indas, į kurį dedame krekerius? (Cukraus dubuo)

    Kaip vadinasi patiekalas, į kurį dedame duoną? (Duondėžė)

    Kokius indus dėsime po puodeliais? (Lėkštės)

    Vaikinai, pasakykite patiekalų pavadinimus, suskirstydami žodžius į dalis plojimais. (Vaikai ploja. Suskaičiuokite skiemenų skaičių kiekviename žodyje.)

    3. Garso izoliacija ir charakteristikos.

    Koks bendras garsas yra kiekviename žodyje? (garsas C)

    Prisiminkime, ką žinome apie garsą T?
    Garsas T yra priebalsis, duslus (kaklo darbui nustatyti naudojame delną), visada sunkus.

    Šiandien dirbsime su garsu ir raide C.

    Garnys atvyksta į svečius. Vaikinai, eikime su garniu.

    4. Garso C išskyrimas pagal ausį iš daugybės garsų, žodžių.

    O pelkėje skraidė daug vabzdžių, kuriuos Heronas norėjo pagauti. O mes su „spąstais“ gaudysime vabzdžius ir žaisime žaidimą, „gaudysime“ garsą Ts.

    Vaikinai, paruoškite savo „spąstus“ ir mes pagausime garsą „C“. Vaikai garsą C atpažįsta iš kelių garsų, tada iš kelių žodžių ( stalas, gėlė, kovotojas, šviesa, veidas, kiaušinis, pirštas, pincetas, smėlis, žiedas, vieta, viščiukas).

    - Būtent tiek vabzdžių garnys pagavo Gervei.

    5. Garso vietos žodyje nustatymas.

    Tačiau varlės buvo judrios, šokinėjo nuo kauburėlio į kauburį. Vaikinai, mes padėsime varlėms ir pasakysime, ant kurio guzelio užšokti. Įminsime mįsles ir nustatysime, kur žodyje yra garsas C: pradžioje, viduryje ar pabaigoje. Parinksime norimą guzelį.

    Žaidimas interaktyvioje lentoje.

    Mįslės: Bėk į kalną,

    Ir nuo kalno visa galva.

    Jis pasirodė geltonu kailiniu,

    Atsisveikink, du lukštai.

    (viščiukas)

    Du žiedai, du galai,

    O viduryje – gvazdikai.

    (žirklės)

    Sodo lova yra ilga ir žalia,

    O kubile jis geltonas ir sūrus.

    Puošnios seserys

    Svečiai sveikinami visą dieną,

    Jie vaišina jus medumi.

    6. Garsinė žodžio analizė

    Jie atliko puikų darbą. Garnys perėjo pelkę ir atsidūrė proskynoje, kur buvo daug gražių gėlių. O kol garnys mėgausis aromatais, susėsime prie stalų ir padarysime staigmeną gervei, ant kortelės pasirašysime skambančius žodžių raštus GĖLĖS, GANIS.

    Vaikai sėdi prie dviejų stalų ir dirba grupėse. Jie užbaigia žodžių schemas su paveikslėlių kortelių garsų analize.

    7. Pirštų gimnastika "gėlė"

    (naudojant mnemoniką)

    Mūsų raudonos gėlės atveria savo žiedlapius, Sklandžiai atlaisvinkite pirštus.

    Vėjas šiek tiek kvėpuoja, žiedlapiai siūbuoja. Mojuokite rankomis priešais save.

    Mūsų raudonos gėlės dengia savo žiedlapius, Švelniai suspauskite pirštus.

    Jie tyliai užmiega, purtydami galvas. Lėtai nuleiskite juos ant stalo.

    8. Garso sintezė.

    Vaikinai, gėlės proskynoje buvo neįprastos. Gėlių žiedlapiai su raidėmis. Bet pūtė vėjas, o žiedlapiai išsibarstė. Mes rinksime žiedlapius ir gausime žodį.

    Vaikai renka žiedlapius gėlei ir iš pateiktų raidžių kuria žodžius: cirkas, šviesa, gatvė.

    Vaikinai, kokių žodžių sulaukėte?

    Koks bendras šių žodžių garsas? Ir žodyje šviesa Kokį garsą girdime vietoj garso C? (SU)

    Ar mums tinka šis žodis?

    Kokius garsus reikia pakeisti, kad žodis mums tiktų? (pakeiskite garsą C į C ir gaukite žodį SPALVA)

    Vaikinai, duokime jums garsą ir raidę SU mūsų svečiams vaikinams.

    - Taigi ilgai, lėtai, Garnys ėjo Gervės link. O kas nutiko toliau šioje pasakoje, papasakosime rytoj...

    Nevalstybinė švietimo įstaiga

    ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams

    UAB „Rusijos geležinkeliai“ progimnazija Nr. 63“

    Meistriškumo klasės vaikams iš parengiamosios logopedinės grupės santrauka

    "Garsas ir raidė C."

    Užbaigė: mokytoja logopedė Ryabikova N.N.